Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Výstava obrazů ,,Vladivojna La Chia Art“

15. června - 21. července

50Kč

Vladivojna La Chia je česká skladatelka, zpěvačka, textařka, producentka a výtvarnice. Narodila se v roce 1983 v Ostravě. K hudbě se dostala už jako dítě prostřednictvím kreseb, ve kterých znázorňovala své smyšlené kapely a skládala jim fiktivní písničky. První kapelu založila se svým kamarádem v devíti letech.
V šestnácti se přidala k dívčí big pussy beatové skupině Kočičí číči; kapela jezdila na koncerty a ve studiu natočila EP Ruská zima (dostupné na Bandzone). V roce 2002 spoluzaložila psychedelic rockovou kapelu Banana, se kterou vydali alba Banana (2003), Trip (2004) a Jungle (2006). Banana byla nominovaná na objev roku stanicí Óčko a hrála před Marylin Mansonem, Scorpions, nebo Richardem Müllerem. Také jela turné s finskou skupinou Waltari. Skladba La Rezistence z první desky se držela 3 týdny na první příčce alternativná hitparády Polského rádia Krakow, které poslouchalo okolo milionu lidí denně.
V té době také potkala v jednom baru Laca Decziho, který jí pozval na turné po Česku a Slovensku, kde každý koncert v předposlední písni improvizovala.
Jejím momentálně nejdůležitějším hudebním projektem je akustická sólová kapela – 4Trio, kterou tvoří viollončelistka Terezie Kovalová, chansonová zpěvačka Sylvie Bee, bubeník Luboš Pavlík a nově také kytarista Petr Uvira. Již druhým rokem se věnuje zhudebňování básní Anny Barkovové a pořádá s kapelou recitály věnovaných právě této vyjímečné básnířce a novinářce.

Deset let bydlí v Praze. Vystudovala ateliér intermediálních forem na Ostravské Univerzitě. Celý život se také věnuje s přestávkami malbě, kresbě, ilustraci a komiksu. Má za sebou řadu samostatných výstav.

Podrobnosti

Zahájení:
15. června
Ukončení:
21. července
Cena:
50Kč

Místo konání

Galerie Sladovna
Masarykova 356
Žatec, Ústecký kraj 43801
Telefon:
725111730