Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Jiří David

25. 5. 2017 - 25. 6. 2017

Galerie Sladovna pro Vás nově vytvořila „sloupek o umění“, ve kterém Vám každých 14 dní představí umělce, jehož díla jsou součástí sbírky manželů Zemanových.

Prví setkání je s Jiřím Davidem

Jiří David
Povoláním výtvarník, vysokoškolský pedagog a spoluzakladatel umělecké skupiny „TVRDOHLAVÍ“ .
Jeden z mála lidí, kteří spoluformují českou uměleckou scénu. Jeho umělecké portfolium sahá od malířství, přes fotografii, až k sochařství. Rovněž se věnuje instalaci objektů a psaní textů reflektujících pozici umělce a umění ve společnosti.
Proměnlivost v jeho umění nám neumožňuje jednoznačně určit styl jeho tvorby, ale řečeno slovy jeho kolegů a umělců ’’má každé jeho dílo vysokou uměleckou hodnotu a hloubku’’. Do podvědomí veřejnosti se jistě nejvíce zapsal červeným neonovým srdcem na Pražském hradě, které bylo 17 metrů široké, 15 metrů vysoké a vážilo cca 500 kg a “Klíčovou sochou“ stojícím na náměstí Franze Kafky složenou z více než 85 tisíc klíčů.
Galerie Sladovna v současné době vystavuje dvě desítky výtvarných děl Jiřího Davida – grafiky a pouze jeden obraz s názvem Ovce. (r. 1985, z dob studií na Akademii výtvarných umění v Praze). Čtyři drobné grafiky jsou z doby před nástupem na Akademii (r. 1981) . Z doby studií (r. 1984- 1986) máme vystaveno celkem 8 grafických listů. Zde byla použita technika suché jehly někdy v kombinaci s mezzotintou (grafická technika). Rovněž nechybí kolorované tisky. Jiný výraz a techniku mají ostatní grafická díla již z doby po revoluci – většinou se jedná o sítotisky z roku 1991.
Tato díla jsou zastoupena na výstavě s podtitulem „6. návštěva sbírky manželů Zemanových“. Kromě děl Jiřího Davida zde uvidíte díla dalších velikánů, kterými jsou Jan Kotík, Jaroslav Róna, Lubomír Typlt a mnoho dalších.

Podrobnosti

Zahájení:
25. 5. 2017
Ukončení:
25. 6. 2017